کاربرد 7075 آلیاژ آلومینیوم

- Jan 15, 2020-

آلیاژ آلومینیوم با استحکام بالا یکی از مواد اصلی ساختاری برای صنعت هواپیمایی است. توسعه صنعت حمل و نقل هوایی مدرن نیاز به استحکام بالاتر ، مقاومت بهتر در برابر شکستگی و مقاومت در برابر خوردگی در برابر خوردگی در برابر مواد سازه ای هواپیمایی دارد. 7075 عمدتاً در ساخت سازه های هواپیما و سایر قطعات سازه ای با فشار بالا که به مقاومت بالا و مقاومت در برابر خوردگی احتیاج دارند مانند پانل های دیواره بالایی و تحتانی هواپیما ، تیرها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد همچنین از آن به طور گسترده ای در پردازش قالب ، تجهیزات مکانیکی ، ابزار استفاده می شود. وسایل ، صنعت هوا فضا ، قالب قالب (بطری) قالب ، قالب جوش پلاستیک اولتراسونیک ، سر گلف ، قالب کفش ، قالب پلاستیکی کاغذ ، قالب کف کف ، قالب نمناک و تجهیزات ماشین آلات.

7075 عمدتاً حاوی روی است. همچنین متعلق به سری هواپیمایی است. این یک آلیاژ آلومینیوم منیزیم ، روی و یک آلیاژ قابل درمان با حرارت است. صفحه آلومینیومی 7075 از هدایت حرارتی بالایی برخوردار است که می تواند مدت زمان قالب ریزی را کوتاه کند و کارایی کار را بهبود ببخشد. ویژگی اصلی این است که 7075 یک آلیاژ آلومینیوم با استحکام و استحکام بالا است که اغلب در ساخت سازه های هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد. به قطعات ساختاری و قالب هایی با استرس بالا و استحکام بالا و مقاومت در برابر خوردگی قوی احتیاج دارد. پس از تصفیه محلول ، قابلیت انعطاف پذیری خوب است ، اثر تقویت کننده عملیات حرارتی خوب است ، از مقاومت خوبی در زیر 150 درجه برخوردار است و از خاصیت مقاومت خوبی در دمای پایین ، عملکرد جوش ضعیف و تمایل به خوردگی در برابر خوردگی برخوردار است.

7075 آلیاژ آلومینیوم نوعی آلیاژ فرفورژه با استحکام بالا ، بسیار برتر از فولاد نرم است. 7075 یکی از قویترین آلیاژهای مورد استفاده در تجاری است و از طریق تصفیه حرارتی می توان ویژگی های مقاومت بالایی را بدست آورد. 7075 ماده معمولاً با مقدار کمی مس ، کروم و سایر آلیاژها اضافه می شوند. در بین آنها ، آلیاژ آلومینیوم 7075-T651 از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این ماده به عنوان بهترین محصول در بین آلیاژهای آلومینیوم شناخته شده است که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و از فولاد خفیف فراتر رفته است.